Zapraszamy do zapoznania się z opiniami Naszych czołowych sportowców, którzy reprezentują Polskę na światowych arenach.

OwlEye marka Mistrzów! 

Renata Knamik – Miazga, szpadzista, indywidualna Mistrzyni Polski, medalista Mistrzostw Europy.

“Nie ma dla mnie nic ważniejszego po treningu niż odpowiednia regeneracja. Zawsze dokładałam dużej staranności w wyborze suplementacji i dbaniu o dietę, ale dla wyczynowego sportowca nie ma lepszego sprzymierzeńca niż dobrej jakości sen. Przez liczne wyjazdy, zmiany stref czasowych, często późno skończony trening oraz mnogość informacji dostarczanych przez technologię miałam z duży problem ze snem. Ogromną trudność sprawiało mi już zasypianie, co przy dużych obciążeniach treningowych było frustrujące – biorąc pod uwagę tak dużą aktywność w ciągu dnia „powinnam być zmęczona” i tak było, ale nie miało to nic wspólnego z sennością. Konsekwencją często było przemęczenie. Na sześciodniowym zgrupowaniu, czwartego dnia przychodziło zmęczenie, apatia i brak apetytu, które było nieadekwatne do mojego poziomu wytrenowania.
Im mniej takich momentów, a regeneracja lepsza tym lepszy jest trening oraz szansa na osiągnięcie wysokich wyników sportowych.
Mając świadomość o roli cyklu okołodobowego, próbowałam wykształcić dobre nawyki, które pomogą mi osiągnąć mój cel. Niestety przy tak szybkim tempie życia, natłoku informacji oraz codziennym korzystaniu z technologii jest to bardzo trudne. Z pomocą przyszły okulary blokujące światło niebieskie Owl Eye. Uregulowałam swój rytm dobowy, spokojnie zasypiam, a przede wszystkim łatwiej monitorować jest mi mój stan zmęczenia, które jest odpowiednie do pracy, którą wykonałam.”

Angelika Cichocka, biegi średnie lekka atletyka, Mistrzyni Europy wracająca do wysokiej formy po 2 latach borykania się z kontuzjami.

“Podczas wielu podróży, zmian miejsc do spania, często doskwierały mi problemy z zasypianiem i niejednokrotnie posiłkowałam się pomocą w postaci tabletki melatoniny, aby zasypiało mi się po prostu lepiej. Podczas jednego ze zgrupowań zaciekawiła mnie praca mojego psychologa Dariusza Nowickiego i zupełnie nowy gadżet, który z chęcią przetestowałam. Nie zawiodłam się i …zrezygnowałam z melatoniny.
 Okulary zakładałam na o koło 1.5 h przed pójściem spać i zauważyłam zdecydowaną poprawę jakości snu. Sugerując się pomiarami mojego zegarka to faza snu głębokiego wydłużyła się o około 40 min! Oczywiście te parametry się zmieniają w zależności od intensywności treningu w ciągu dnia, ale…ta mała rzecz poprawiła zdolności regeneracyjne mojego organizmu.
Jestem na tak!”

 

Anna Harkowska, kolarka, pięciokrotna srebrna medalistka paraolimpijska z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Medalista mistrzostw Polski w rywalizacji z zawodniczkami pełnosprawnymi.

“W związku z tym, że jestem ogromnym fanem cowieczornych sesji telewizyjno- komputerowych i właściwe co noc miałam duże problemy ze spaniem i zaśnięciem, zainteresowałam się produktem, okularami blokującymi niebieskie i zielone światło emitowane z ekranów komputera ,i telewizora. Pan Maciej Rybicki i Fundacja Start-Sport – KaaTsu Polska ufundowały mi jako Pięciokrotnej medalistce Paraolimpijskiej do testowania te lekkie i wygodne okulary. I wiecie co OKULARY DZIAŁAJĄ, po11 dniach wydłużyłam sen z 6 do8 godzin i miałam tylko jedną noc bezsenną gdy zapomniałam o okularach, a czytałam książkę tuż przed snem 2 godziny( wcześniej to 6 do10 w miesiącu takich nocy). Czekam na jeszcze lepsze rezultaty po dłuższym stosowaniu okularów.”
Oktawia Nowacka, polska pięcioboistkabrązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich (2016), zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Świata, Europy i Polski.
“Sen w sporcie jest niezwykle ważnym elementem. Dla mnie znaczy tyle co jednostka treningowa. Dbam o jakość i długość snu oraz odpowiednie zaciemnienie, wyciszenie i temperaturę w sypialni. Razem z narzeczonym od kilku miesięcy posiadamy okulary blokujące światło niebieskie – OwlEye Block Blue Light. Zakładamy je wieczorem, po zachodzie słońca. Używamy ich do wieczornej pracy przy komputerze, oglądania filmów, czy czytania książek. Dzięki nim światło monitorów nas nie pobudza, a my w naturalny sposób stajemy się coraz bardziej senni. Dodatkowo nasze oczy nie męczą się od sztucznego światła, czy ekranu telefonu, a kładąc się spać jesteśmy wyciszeni i szybciej zasypiamy. Zakładanie okularów przed pójściem spać stało się naszą rutyną.”

Hubert Olejnik, Mistrz Europy i Vice- Mistrz Świata, double trap strzelectwo.

“Okulary zakładam ok 2-3h przed snem, ale po około 20-25min ich noszenia zaczynam ziewać. Odkąd zakładam je przed spaniem mój sen jest lepszy, statystyki snu głębokiego mocno polepszyły się, rano budzę się wypoczęty i pełen energii. W trakcie startu ostatniego startu mój mózg był wypoczęty, zregenerowany i gotowy do koncentracji w trakcie zawodów każdego dnia.”

Błażej Brzeziński, maratończyk.

“Jakiś czas temu dowiedziałem się od mojego psychologa sportowego, Dariusza Nowickiego, że jeśli mam trudności z zasypianiem, to warto m. in. spróbować “magicznych okularów”.
Okulary które sprawiają, że sen, a co za tym idzie, regeneracja organizmu w ciężkich przygotowaniach do maratonu będą lepsze. Przyznam szczerze, że na początku trochę byłem sceptycznie nastawiony. Jednak zdecydowałem się i zakupiłem ten gadżet😊
Okulary zakładam około 2-3 godziny przed snem i zauważyłem, że zasypianie jest dużo łatwiejsze, a sen dużo twardszy i efektywniejszy.
Z pewnością polecam, bo nie ma nic lepszego od dobrego odpoczynku dla organizmu!”
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram