Owl Eye

ul. Drzonków-Olimpijska 20, 66-004, Zielona Góra

+48 500 223 265

Baza wiedzy

Tutaj znajdziesz rzetelne informacje i solidne podstawy naukowe na temat biohackingu, melatoniny, światła niebieskiego, wszystko to, co jest powiązane z naszymi okularami. 

bieg-po-lesie-wydolnosc-organizmu
Odtwórz wideo

Każdy zakątek świata czy grupa etniczna posiada wiedzę o naturalnych, dostępnych w przyrodzie możliwościach stymulowania ludzkiego organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego lub intelektualnego.

Obejmuje ona również najróżniejsze techniki treningowe: od siłowych, wydolnościowych poprzez medytacje, oddychanie lub nawet wibracje akustyczne, które mają sprawczy wpływ na pozytywne zdarzenia w organizmie. Wiedza o sile z natury pochodzi z przekazów. Powielana jest z pokolenia na pokolenie od setek, a nawet tysięcy lat. 

Obecna nauka umożliwia nam zweryfikowanie wiedzy przodków oraz ustalenie, skąd pochodzą najwyższej jakości komponenty roślinne, bogate w substancje czynne. Z pozyskanej wiedzy o ziołach, owocach, warzywach czy ich kompozycjach, pozostających w naturalnej formie skupienia lub poddanej procesom przetwórczym takim jak np. ekstrakcja, fermentacja, liofilizacja czy suszenie, by uzyskać jak najwyższą ich wydajność, chcemy w sposób naukowy udowodnić ich siłę działania w sporcie.

Autorski projekt

Bio/Neurohacking & Sport

Bio/Neurohacking to dziedzina nauki zajmująca się usprawnieniami w działaniu organizmu, w celu poprawy jego możliwości fizycznych, psychicznych i intelektualnych. A co jeśli będziemy chcieli wykorzystać możliwości biohackingu w sporcie? Tak  powstał nasz autorski projekt “Bio/Neurohacking&Sport” .

Projekt oparty na naturalnych i funkcjonalnych formach żywienia i suplementacji oraz najskuteczniejszych kombinacjach treningowych, połączonych z osiągnięciami nowoczesnej nauki i techniki.

Jego celem jest wypromowanie najbezpieczniejszych, najskuteczniejszych i najzdrowszych sposobów podnoszenia wydajności i potencjału organizmu ludzkiego w sporcie.

 

bio-hacking-wydolnosc-organizmu
Odtwórz wideo

Zdobytą wiedzę na temat działania substancji naturalnych na organizm będziemy łączyć z technicznymi osiągnięciami naukowymi. Na całym świecie naukowcy udowadniają słuszność stosowania rozwiązań technicznych w celu uzyskania naturalnego stymulowania ludzkiego organizmu (np. do adaptacji). Korzystają w tym celu z innowacyjnych urządzeń, które pomagają w osiągnięciu np. wyższej zdolności przetrwania organizmu w trudnych sytuacjach stresowych, zachodzących również w sporcie podczas długotrwałych treningów, wspierając m.in. przyspieszenie regeneracji lub też w osiągnięciu większej sprawności umysłowej. Łączenie wszystkich powyższych aspektów powinno nam wskazać bardzo uczciwy i zdrowy kierunek w promowaniu zasad idących za kulturą fizyczną. W tematach naukowo – technicznych, czy przyrodniczych najważniejszy jest kierunek współpracy bezpośrednio z plantatorami upraw lub zbieraczami funkcjonalnych darów natury, a w przypadku odkryć naukowych – z wynalazcami lub wskazanymi przez nich producentami.

Wiedzę będziemy czerpać z już przeprowadzonych na całym świecie i dostępnych wyników badań i analiz. Sami również chcemy zlecać doświadczenia. Grupą kontrolną będą sportowcy uprawiający różne dyscypliny sportu. Wyniki będą konsultowane przez powołane w ramach projektu gremium naukowo-trenerskie. Założeniem projektu jest również współpraca z obecnymi na rynku firmami, które w swojej ofercie posiadają już gotowe kompozycje suplementów o pochodzeniu naturalnym i są w stanie wykazać ich jakość i skuteczność.

Urządzenia do krioterapii
Konsultacje fizjologiczne, biochemiczne, biomechaniczne, psychologiczne i dietetyczne
Treningi niskooporowe
Żywienie ketogeniczne
Hormon snu

Naturalna melatonina

Melatonina jest hormonem, produkowanym w Twojej szyszynce, zgodnie z biologicznym rytmem dobowym. Nazywaj ją “hormonem nocy” lub “hormonem snu”. Melatonina odpowiedzialna jest min. za Twoją odporność, wytrzymałość, pomaga w regeneracji oraz relaksacji, generalnie wspiera funkcje życiowe Twojego organizmu. Gdy dotykają Cię:

Zastanów się, czy Twój “hormon snu” jest w dobrych rękach!

Dlaczego warto

Unikać nadmiaru światła niebieskiego

Światło niebieskie, zwłaszcza to emitowane przez ekrany elektroniczne, jest uważane za szkodliwe z kilku powodów:

Wpływ na sen

Ekspozycja na światło niebieskie może zakłócać produkcję melatoniny, hormonu regulującego sen. Intensywne światło niebieskie, zwłaszcza wieczorem, może zakłócać rytm dobowy organizmu, co wpływa negatywnie na sen, zwłaszcza problem z zasypianiem.

Zmęczenie oczu

Długotrwałe patrzenie na ekrany elektroniczne może powodować zmęczenie oczu. Światło niebieskie jest bardziej energetyczne, co sprawia, że jest bardziej męczące dla oczu niż inne kolory. Praca z bliska i niebieskie światło mogą powodować suchość oka.

Problemy zdrowotne

Badania udowadniają, że długotrwała ekspozycja na światło niebieskie może być związana z potencjalnymi skutkami na zdrowie oczu, takimi jak zwiększone ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej, ale i różnymi innymi chorobami np. nowotworowymi, niezwiązanymi bezpośrednio z oczami.

dodatkowa wiedza

Polecane książki

Dieta, aktywność fizyczna, sposób życia to wszystko ma wpływ na nasze zdrowie i organizm, sprawdź poniższe propozycje, aby móc zgłębić tajniki poprawy wydolności organizmu.  

"Dieta Ketogeniczna"
Aleksandra Odziemkowska

Książka zawiera wszystko czego potrzebujesz aby przygotować pełnowartościowe i zdrowe posiłki “kuchni ketogenicznej”.

"Biohacking"
Karol Wyszomirski

Książka o nowatorskim stylu życia, dzięki któremu osiągniesz maksimum swoich możliwości fizycznych, psychicznych i intelektualnych..

"Tlenowa Przewaga – Oddech W Sporcie"
Patrick McKeown

Książka o trenowaniu efektywnym, poprawie wydolności i wzmocnieniu organizmu.

dodatkowa wiedza

Polecane filmiki

"Okulary oraz inne rzeczy chroniące przed światłem niebieskim"

Przemysław Bulski - specjalista od biohackingu

"Dlaczego i jak blokować światło niebieskie?"

Przemysław Bulski - specjalista od biohackingu

Piosenka o OwlEye

Rademenez - raper

Zobacz nasze najnowsze artykuły!