Bio/Neurohacking & Sport

Bio/Neurohacking & Sport! – to projekt oparty na naturalnych i funkcjonalnych formach żywienia i suplementacji oraz najskuteczniejszych kombinacjach treningowych, połączonych z osiągnięciami nowoczesnej nauki i techniki. Jego celem jest wypromowanie najbezpieczniejszych, najskuteczniejszych i najzdrowszych sposobów podnoszenia wydajności i potencjału organizmu ludzkiego w sporcie. Każdy zakątek świata czy grupa etniczna posiada wiedzę o naturalnych, dostępnych w przyrodzie możliwościach stymulowania ludzkiego organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego lub intelektualnego.

Obejmuje ona również najróżniejsze techniki treningowe: od siłowych, wydolnościowych poprzez medytacje, oddychanie lub nawet wibracje akustyczne, które mają sprawczy wpływ na pozytywne zdarzenia w organizmie. Wiedza o sile z natury pochodzi z przekazów. Powielana jest z pokolenia na pokolenie od setek, a nawet tysięcy lat. Obecna nauka umożliwia nam zweryfikowanie wiedzy przodków oraz ustalenie, skąd pochodzą najwyższej jakości komponenty roślinne, bogate w substancje czynne. Z pozyskanej wiedzy o ziołach, owocach, warzywach czy ich kompozycjach, pozostających w naturalnej formie skupienia lub poddanej procesom przetwórczym takim jak np. ekstrakcja, fermentacja, liofilizacja czy suszenie, by uzyskać jak najwyższą ich wydajność, chcemy w sposób naukowy udowodnić ich siłę działania w sporcie.

Zdobytą wiedzę na temat działania substancji naturalnych na organizm będziemy łączyć z technicznymi osiągnięciami naukowymi. Na całym świecie naukowcy udowadniają słuszność stosowania rozwiązań technicznych w celu uzyskania naturalnego stymulowania ludzkiego organizmu (np. do adaptacji). Korzystają w tym celu z innowacyjnych urządzeń, które pomagają w osiągnięciu np. wyższej zdolności przetrwania organizmu w trudnych sytuacjach stresowych, zachodzących również w sporcie podczas długotrwałych treningów, wspierając m.in. przyspieszenie regeneracji lub też w osiągnięciu większej sprawności umysłowej. Łączenie wszystkich powyższych aspektów powinno nam wskazać bardzo uczciwy i zdrowy kierunek w promowaniu zasad idących za kulturą fizyczną. W tematach naukowo – technicznych, czy przyrodniczych najważniejszy jest kierunek współpracy bezpośrednio z plantatorami upraw lub zbieraczami funkcjonalnych darów natury, a w przypadku odkryć naukowych – z wynalazcami lub wskazanymi przez nich producentami.

Działając w tym kierunku uzyskamy dotarcie do źródła wiedzy i jej najczystszej postaci płynącej z pasji do zdrowego i rozsądnego życia. Wiedzę będziemy czerpać z już przeprowadzonych na całym świecie i dostępnych wyników badań i analiz. Sami również chcemy zlecać doświadczenia. Grupą kontrolną będą sportowcy uprawiający różne dyscypliny sportu. Wyniki będą konsultowane przez powołane w ramach projektu gremium naukowo-trenerskie.Założeniem projektu jest również współpraca z obecnymi na rynku firmami, które w swojej ofercie posiadają już gotowe kompozycje suplementów o pochodzeniu naturalnym i są w stanie wykazać ich jakość i skuteczność.

 

 

 

Autor Projektu – Fundacja Start-Sport

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Instagram